Yetkili Kanada Göçmenlik
& Vize Başvuru Merkezi
kanada göçmenlik
We call you
 
 
 

Duyurular

En Çok Merak Ettiğiniz Soruları Cevapladık!!!

11 Haziran 2013, Toronto, Kanada
 
Değerli Göçmen Adayımız,
 
Kanada’nın yeni federal nitelikli göçmen alımınlarını başlattığı şu günlerde sizden yoğun talepler almaya başladık. Bizde en çok merak ettiğiniz soruları cevaplamaya gayret ettik. Soru-cevap şeklinde hazırladığımız bu duyurumuzu dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Kanada göçmenlik başvurularınızda şimdiden başarılar diliyor ve sizleri de Kanada’da görmeyi arzu ediyoruz.
 
SAYGILARIMIZLA.
 
JUST CANADA GÖÇMENLİK HİZMETLERİ
 
SORU : Neden Justcanada firmasını tecih etmeliyim ?
 
CEVAP : Justcanada, Türkiye’den yapılacak  her türlü Kanada Vizesi başvurunu yapmaya yetkili sadece bir kaç yetkili firmadan biridir. Açık söylemek gerekirse göçmenlik danışmanımız Türkiye içerisinden hizmet vermeye Kanada makamları tarafından yetki verilmiş sadece bir kaç danışmandan biridir. Hangi danışmanların yetkili olduğunu lütfen resmi makamlara danışınız. Bu araştırmalarınız için http://www.iccrc-crcic.ca/home.cfm  linkini de inceleyebilirsiniz.
 
 
SORU : Hangi başvuruları kabul ediyorsunuz ?
 
CEVAP : Sadece işimizi yapıyor ve Kanada ile ilgili başvuruları kabul ediyoruz. Kanada göçmenlik ve çalışma izni başvuruları bizim en çok kabul aldığımız başvurulardır.
 
 
SORU : Kanada’ya kimler göçmen gidebilir ?
 
CEVAP : Kanada’ya göçmen olarak gidebilmek için değişik 60’dan fazla başvuru şekli vardır. Biz kişinin kriterlerine göre değerlendirme yapar kendisi için en uygun yolu buluruz. Bu konuda kendimize güveniyoruz ve en iyi değerlendirmeyi sizin için yapabileceğimizden emin olmanızı istiyoruz.
 
 
SORU : Kanada’ya göçmen olarak başvuran, kriterleri tutan her aday Kanada’ya göçmen olarak kabul edilir mi?
 
CEVAP : Kesinlikle Hayır. Kriterleri sağlamak Kanada’ya kabul edileceğiniz anlamı taşımaz. Kriterler dışında sağlık, güvenlik, finansal yeterlilik ve mülakat olması durumunda vize memurunu ikna etmek zorundasınız. Ama şunu söyleyebiliriz. Sadece kabul edilme olasılığı yüksek olan adayların başvurularını alıyoruz ve bu dosyalar üzerine yoğunlaşıyoruz.
 
 
SORU : Göçmenlik  kabul garantisi veriyor musunuz ?
 
CEVAP : Hayır. Böyle bir garantiyi hiçbir yetkili firma veremez. Veren yetkisiz firmalardan uzak durunuz. Kanada’ya göçmen vizesinde onay Kanada makamları tarafından verilir. Ve bu makamlara hiçbir kurum ya da yetkili danışman etki edemez.
 
 
SORU : Kanada’da İş Buluyor musunuz ?
 
CEVAP : Eğer Kanada’lı firmalar bizden talepte bulunursa çalışma izinlerinin çıkartılmasını sağlıyoruz. Ama iş garantimiz yok. Eğer isteyen adaylar olursa kendileri için iş araştırılması yani bir nevi kariyer koçluğu vazifesini üstleniyoruz. Adaylarımız eğer talep ederlerse kendilerine iş araştırılması, diploma denkliği alınması ve profesyonel meslek odalarına kayıtları yapabiliyoruz. Eğer iş imkanları ile ilgili size yardımcı olmamızı isterseniz lütfen bize özgeçmişinizi gönderiniz ya da http://justcanada.net/ik.html linkinden özgeçmişinizi oluşturunuz.
 
 
SORU : Kanada’da Yerleşim Hizmetleri Veriyor musunuz ?
 
CEVAP : Evet. Havaalanında karşılama, konaklama ihtiyaçları, çevre oryantasyon, iş araştırılması gibi konularda desteğimiz var.
 
 
 SORU : Danışmanlık ücretleriniz ne kadar ?
 
CEVAP : İstenilen hizmete göre değişiyor. Net cevap verebilmek için kişinin almak istediği hizmet ve bizim değerlendirme yapmamız gerekiyor.
 
 
SORU : Göçmenlik başvuruların onaylanması ne kadar sürüyor ?
 
CEVAP : Bu konu oldukça önemli. Başvuru yapanlar genelde sabırsız oluyorlar çok  kısa sürede gitmek istiyorlar. Ama Kanada sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan başvuru kabul ediyor . Ayrıca yapılan başvuruya göre. ailedeki birey sayısına göre süreçler uzayabiliyor ya da kısalabiliyor. Ortalama süreçler ile bilgi almak için  Kanada’nın resmi sitesindeki linki ziyaret etmenizi tavsiye ederim. http://www.cic.gc.ca/english/information/times/perm-ec.asp