Yetkili Kanada Göçmenlik
& Vize Başvuru Merkezi
kanada göçmenlik
We call you
 
 
 

Duyurular

Göçmenlerin Uyum Sağlamaları ve Başarmalarına Yardımcı Olmak İçin Yeni Hizmetler Tanıtıldı.

2 Nisan 2013-Yeni, daha kapsamlı bir rehber ve yeni gelenlere Kanada’ya yerleşme ve uyum sağlama konularında yardımcı olacak yeni bir web aracı Vatandaşlık, Göç ve Çokkültürlülük Bakanı Jason Kenney tarafından bugün açıklandı. 

 

Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık’ın yeni yayını, Kanada’ya Hoşgeldiniz’in Kanada’ya gelmeye hazırlanan göçmenlere el kitabı olması ve Kanada’daki ilk aylarında yollarını bulmada yardımcı olması amaçlanıyor.

 

Mosaic yerleşim servis merkezindeki konuşmasında Bakan Kenney “Hükümetimiz Kanada’ya yeni gelenlerin uyum sağlamasına ve en kısa sürede Kanada ekonomisinde ve toplumunda başarılı olmasına  büyük önem vermektedir” dedi. “Kanada’ya Hoşgeldiniz’in yeni basımı yeni topluma ve Kanada işgücü içine yumuşak bir geçiş deneyimi konusunda yarının vatandaşlarına yardımcı olma bağlılığımızı gösterir.”

 

Önceki baskının iki katı kadar uzun, yeni kılavuz içeriği akademik araştırma temeli üzerine, pek çok federal ortaklara ve entegrasyon alanında uzmanlara danışarak hazırlandı ve yeni göçmenler tarafından gözden geçirildi. Kılavuz dil kurslarına nasıl ulaşılacağı,Kanada eğitim sistemi hakkında temel bilgi, kanunlar ve adalet sistemi, işgücü piyasası gibi daha pek çok farklı konularda pratik bilgiler sunmaktadır.

 

İlk kez, Kanada’ya Hoşgeldiniz kılavuzu Kanada’ya başarıyla uyum sağlamış göçmenlerin örneklerini içerir. Kılavuz, kendisi bir göçmen ve göçmen entegrasyonu ve kariyer sonuçları konusunda uzman olan Nick Noorni’nin tavsiyeleri ve anektodları ile zenginleştirilmiştr.

 

Bay Noorni “bu yayın üzerinde çalışma şansına sahip olmak benim için büyük bir onur ve ayrıcalıktır.”dedi. “Kanada bana hayallerimdekilerden çok daha fazlasını verdi ve deneyimlerim aracılığıyla gelecekte Kanada’da başarılı olacak göçmenlere yardımcı olabilirim ve bu kılavuz bunun büyük bir parçası.”

 

Kanada’y a Hoşgeldiniz kılavuzu kurulduğu 1997’den beri ilk kez yenilendi. Bizim Kanada vatandaşlığı çalışma kılavuzunu keşfedin gibi, Kanada’ya Hoşgeldiniz’e  cic.gc.ca/publications adresindeki PDF ya da E-book şeklinde ulaşabilirsiniz.

 

Buna ek olarak, Kanada’ya Gelme Sihirbazının yankılanan başarısının ardından, çevrimiçi göçmenlik değerlendirme ve uygulama aracı, Bakan Kenney bugün başka bir interaktif araç başlattı, bu sefer bu araç son zamanlarda Kanada’ya gelen yeni başlayanlar için tasarlanmıştır.

 

Kanada’da Yaşam Aracı, ipuçları, sonraki adımlar ve ilk anket kullanıcı yanıtlarına bağlı olarak yararlı bağlantılar ile dolu bir yarı- özel yerleşim planı oluşturur. Kullanıcılar, Hizmetleri Bul haritası ile yerel göçmen-hizmet kuruluşlarını da bulabilir ve onlara ek kişiselleştirlmiş destek için kişiye özel yerleşim planlarını da getirebilirler.

 

Bakan Kenney “Yeni gelenlerin uyumuna yardımcı olmak için, Hükümet 2005-06’dan beri yerleşim fonunu 3 katına çıkardı ve yerleşim fonunun dağıtımının sağlanmasının bağlı olduğu remains adildir, ki nerede yerleşmeyi seçmiş olursa olsun göçmenler aynı derecede hizmet alırlar . “ dedi. “yeni Kanada’da Yaşamweb aracı yeni gelenlere başlangıçta dil ve yerleşim hizmetlerine erişmede yardımcı olur “