Yetkili Kanada Göçmenlik
& Vize Başvuru Merkezi
kanada vizesi
We call you
 
 
 

Quebec İşçi Göçmen Programı

Quebec Eyaleti Nitelikli İşçi Göçmenliği Programı

Quebec Eyaleti Nitelikli İşçiler için Quebec Eyaleti Göçmenlik seçim sistemi, Quebec’e yerleşip hayatlarını idame edebilecek başvuru adaylarını belirlemek için hazırlanmıştır.

 

Ön Başvuru Formunu Doldurun, Niteliklerinize göre değerlendirmenizi yapalım.

Quebec Eyaleti Nitelikli İşçi / Montreal veya Quebec Eyaletinde başka bir herhangi şehirde ikamet etmek isteyen Profesyonel İşçi kategorisinde başvuranlar Kanada’da herhangi bir yere yerleşmek isteyen adaylardan farklı kriterlere dayanarak seçilmektedir.


Başvuru sahiplerinin Quebec Eyaletinde geçerli bir iş teklifi almaları veya belirlenen eğitim alanında deneyime sahip olmaları durumunda Quebec Eyaleti Nitelikli İşçi Göçmen  kategorisinde hak kazanabilirler. 20 Mart 2012 tarihinden itibaren, Quebec Eyaleti Nitelikli İşçi Göçmen kategorisi kapsamında başvuru yapabilecek kişiler üzerinde kısıtlamalar bulunmaktadır.

 
Quebec Eyaleti Göçmenlik seçim sistemi kapsamında başvurusu kabul edilen adaylara Kanada Kalıcı Oturma (Göçmenlik) Vizesi ile beraber Quebec Eyaleti Seçim Sertifikası da verilmektedir.

Quebec Eyaleti Seçim Sertifikası için hak kazanmak için, Nitelikli /Profesyonel İşçi kategorisinde başvuranların aşağıdaki Quebec Eyaleti Göçmenlik seçim sistemi kapsamında yeterli puan kazanmaları gerekmektedir. Aşağıdaki kriterlere dayanarak bir başvuru sahibinin en az 49 puan alması gerekmektedir. Eşi veya nikâhsız eşi/evlilik partneri olan bir başvuranın en az 57 puan alması gerekmektedir.

 

Quebec Eyaleti Göçmenlik seçim faktörleri aşağıdaki gibi özetlenebilir:  

Eğitim

En fazla 12 puan 

Eğitim Alanı

En fazla 16 puan 

Onaylanmış İş Teklifi

En fazla 10 puan

İş Deneyimi

En fazla8 puan

Yaş

En fazla 16 puan

Dil Yeterliliği

En fazla 22 puan

Quebec Eyaletinde kalma ve Aile

En fazla 8 puan

Eş Özellikleri

En fazla 16 puan

Çocuklar

En fazla 8 puan

Finansal Yeterlilik

1 puan 

 

Uyum kategorisi için mülakata göre ek olarak 6’ya kadar puan verilebilir.  Bu verilen puanlarla, bir başvuran minimum 55 puan almalıdır. Eşi veya nikâhsız eşi/evlilik partneri olan bir başvuru adayının en az 63 puanalması gerekmektedir.
 

Quebec Eyaleti Nitelikli / Profesyonel İşçi kategorisinde başvuranların Kanada Göçmenlik (Kalıcı Oturma İzni) Vizesi almaları için Kanada hükümeti tarafından yürütülen tıbbi ve güvenlik muayenesini başarılı bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir.   


Quebec Eyaleti Nitelikli / Profesyonel İşçiler Federal Kalifiye İşçi Programının seçim faktörlerine dayanarak değerlendirilmemektedirler. Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı Quebec Eyaleti göçmenlik seçim kriterlerini karşılayan başvuru adaylarını seçmeyi kabul etmektedir.

 

İşlem Süreleri

Quebec Eyaleti Kalifiye / Profesyonel İşçilerin İşlem Süreleri her Kanada Göçmenlik Vize Ofisinde farklıdır. Ortalama 6-8 ay süresi içerisinde Quebec Seçim Sertifikası alınabilmektedir.

 

İşlem Ücretleri

Quebec Eyaleti Nitelikli / Profesyonel İşçilerin İşlem Ücretleri aşağıdaki gibidir:
 

Göçmen Adayı

Ücret

Asıl Başvuran

750$

160$

Her çocuk

160$

 

Quebec Eyaleti Nitelikli İşçi Göçmenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bize Ulaşın